środa, 20 czerwca 2012

Perłowy szydełkowy

Trochę się ociągam, ale nie specjalnie. Dzisiaj pokaże obiecany nowy naszyjnik. Robiony na szydełku, trochę inaczej. Ja próbowałam zrobić taki po raz pierwszy, choć na pewno już takie widziałyście na innych blogach. Łatwo się robi, jednak jak już skończyłam doszłam do wniosku, że perełki może za duże, a jednocześnie ich jakby za mało. Miał wyglądać bardziej elegancko, może nawet bogato, a jest taki...no właśnie jaki?

Perełki na czarnym kordonku z Ariadny, kilka sznurków uplecionych na szydełku i zebranych razem na naszyjnik. Zapięcie przekładane typu toggle. Perełki oczywiście niebieskie :D - trochę się pochowały pod spód... wstydliwe jakieś...

Komplecik na szydełku też już zrobiłam. Pozostaje mi tylko założyć czapeczki na końce (końcówki) oraz zapięcie i będę mogła się Wam pochwalić.

Czeka mnie także naszykowanie biżuterii na wesele braciszka ciotecznego dla mnie, siostry i mamy, ale kompletnie nie mam pomysłu. Dobrze, że mam jeszcze 2 miesiące.
Dawno nie miałam takiego twórczego zaćmienia :(

2 komentarze:

  1. Wypróbowałam kiedyś takie łączenie szydełka i koralików i mam takie doświadczenia: jeśli kordonek to najcieńszy, taki do chusteczek i cienkie szydełko, bo w przeciwnym razie więcej widać nitki niż koralików. Całkiem dobrze można zamiast kordonka użyć najcieńszej linki jubilerskiej,lub cienkiego druciku jubilerskiego, tylko trzeba bardzo równo robić oczka łańcuszka. A mnie to czasami sprawia trudność.Jeśli się robi kilka sznurów, to trzeba niestety wpierw zrobić próbkę i wyliczyć co ile oczek nawijać koralik w poszczególnych sznurkach. Wiesz, perełki na drucikach lub kordonku stają się bardziej codzienną niż okazjonalną ozdobą.Pokazałam takie 2 sznurki w majowym poscie, chyba 308. Widziałam też naszyjnik, w którym perełki były łączone ogniwkami łańcuszka.
    Też może być, ale perełki chyba najlepiej wyglądają same lub rozdzielane toho 15, ewentualnie 11.
    Miłego, ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałam napisać coś co już chyba zostało napisane... Ale napisze mimo to. Wydaje mi sie , ze czarny kolor zdominował te delikatne jak mimoza perelki. Ale być może , że to tylko zdjecie tak pokazało. Może dołozyć perełek i zrobić wersje taką 'wypasioną"? Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za odwiedziny. Pozdrawiam:)))

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...