środa, 22 lutego 2012

Nowy ścieg - warkoczyk

Zrobiłam dwa wisiory o tym samym wzorze, ale w różnych kolorach. Zastosowałam jeden ścieg, nowy, z książki Jamie Cloud Eakin "Dimensional Bead Embroidery". Ścieg ma postać warkocza z koralików. Otoczyłam nim szklany kamyczek, dodałam jasno brązowy kwiatek. Myślę, że bardzo fajnie wyszło, zwłaszcza wersja zielona. W niebieskim wisiorze coś mi nie pasuje, ale może to tylko kwestia koloru podkładu z filcu (za mało się odróżnia od koralików). Ale ogólnie jestem zadowolona.Zdjęcia robione z nowym nabytkiem do aparatu - lampą diodową. Na pewno lepsze byłyby przy dziennym świetle, ale po powrocie z pracy jest już ciemno, więc takie rozwiązanie chyba jest najlepsze :)


Według mnie bardzo fajny ścieg i jak widać, nieźle wygląda także szyty po kole, wokół okrągłego kamyczka. I przyjemnie się szyje, nie sprawia problemów.


I jak oceniacie?

3 komentarze:

 1. Ciekawie to wygląda, ale zastanawiam się czy nie byłoby lepiej, gdyby nie było widać podkładu. Po prostu do tego ściegu trzeba dobierać podkład do koloru koralików.Muszę to przećwiczyć w taki sposób, by nie było widać podkładu.Bo nie zawsze da się zgrać podkład, kaboszon i koraliki. Gdy "przećwiczę" to zdam Ci relacje z tego.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Cię serdecznie,
  wzór wygląda bardzo ciekawie i dodaje ciekawego efektu do całości wisiorów.
  Pozdrawiam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Artigia - Dziękuję.
  Aniu - Pierwszy wisior nawet bardziej mi się podoba, właśnie dlatego że podkład prześwituje. W drugim chciałam podkreślić kolor kamyka, żeby był bardziej niebieski.
  Czekam na relację z prób :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...